kandidater til folketingsvalget 2022

LANDSFORMAND

MARIANNE KARLSMOSE

Tlf. 26 82 52 54
marianne@kd.dk

Bornholms storkreds

Bornholms storkreds

Bjarne Hartung Kirkegaard

Tlf. 30 18 19 61
bjarne.hartung.kirkegaard@brk.dk

Fyns storkreds

 Fyns storkreds

Michelle West

Tlf. 22 57 87 11
06mwest@kd.dk

Fyns storkreds

Jenan Jamel Bozo

Tlf. 24 59 29 88
jamilbozo@live.dk

Fyns storkreds

Gert Dyrn

Tlf. 27 26 11 01
gert@dyrn.dk

Københavns omegns storkreds

 Københavns Omegns storkreds

Johnnie Vang Gregersen

Tlf. 40 50 19 48
02jgregersen@kd.dk

Københavns Omegns storkreds

Bolette Von Westphal

Tlf. 21 97 25 73
westphal@live.dk

Københavns Omegns storkreds

Esben Frette Johnsen

Tlf. 22 82 19 99
esben.frette.johnsen@gmail.com

Københavns Omegns storkreds

Elif Göcke

 

Københavns storkreds

Københavns storkreds

Jesper Housgaard

Tlf. 28 30 26 55
01jhousgaard@kd.dk

Københavns storkreds

Jacob Bang

Tlf. 40 41 27 15
jacobbang958@gmail.com

Københavns storkreds

Tina Mørk

Tlf. 20 70 46 90
tinamoerk61@gmail.com

 Københavns storkreds

Gunnar Bjørn Thomsen

Tlf. 33 22 91 50
gunnar1957@hotmail.com

Nordsjællands storkreds

Nordsjællands storkreds

Henrik Forsberg

Tlf. 28 11 63 77
03hforsberg@kd.dk

Nordsjællands storkreds

Britta Glønborg Kristensen

Tlf. 21 64 86 21
03bgkristensen@kd.dk

sjællands storkreds

Sjællands storkreds

John Haugegaard

Tlf. 23 71 22 66
05jhaugegaard@kd.dk

Sjællands storkreds

Per Kristensen

Tlf. 40 90 78 10
per@mk-data.dk

Sjællands storkreds

Finn Andersen

Tlf. 28 57 84 31
fia@ringsted.dk

Sjællands storkreds

Eva Guldfred

Tlf. 50 10 42 44
eva@guldfred.dk

Nordjyllands storkreds

Nordjyllands storkreds

Anne-Marie Jørgensen

Tlf. 29 41 90 24
10amjorgensen@kd.dk

Nordjyllands storkreds

Britta Eckhardt

Tlf. 42 18 17 44
10beckhardt@kd.dk

Nordjyllands storkreds

KARLO BRONDBJERG

Tlf. 40 10 50 29
09kbrondbjerg@kd.dk

Nordjyllands storkreds

Jørgen Bjerregaard

Tlf. 50 59 11 15
joennebjer@gmail.com

Vestjyllands storkreds

LANDSFORMAND

MARIANNE KARLSMOSE

Tlf. 26 82 52 54
marianne@kd.dk

Vestjyllands storkreds

JENS KRISTIAN
NIELSEN

Tlf. 22 17 12 70
j.kr@ommose.dk

Vestjyllands storkreds

Inge Jensen

Tlf. 28 69 06 30
09ijensen@kd.dk

Vestjyllands storkreds

Jonas Røjkjær Laustsen

Tlf. 42 18 26 00
jonas.laustsen@hotmail.dk

Vestjyllands storkreds

Steffen Markussen

Tlf. 29 84 61 51
steffensmarkussen@gmail.com

Vestjyllands storkreds

Per Poulsen Asp

Tlf. 29 21 02 29
per.asp@knudstrup.net

Vestjyllands storkreds

Marcus Sommerbirk

Tlf. 60 80 04 18
marcus@sommerbirk.dk

Østjyllands storkreds

Østjyllands storkreds

Birgit Jakobsen

Tlf. 21 54 68 12
birgit.jakobsen@hedensted.dk

Østjyllands storkreds

Henrik Hjortshøj

Tlf. 22 96 29 27
hjortshoejjacobsen@gmail.com

Østjyllands storkreds

Nils-Erik Mulvad

Tlf. 28 34 37 29
ne.mulvad@gmail.com

Østjyllands storkreds

Hanna-Maria Smed Molte Lyng

Tlf. 93 92 50 82
10hmlyng@kd.dk

Østjyllands storkreds

Henning Østergaard Christensen

Tlf. 61 27 30 21
uhoc1949@gmail.com

Østjyllands storkreds

Palle Rosenkilde

Tlf. 22 82 28 81
palles@outlook.com

Sydjyllands storkreds

Sydjyllands storkreds

Poul Harald Holm

Tlf. 74 47 31 41
phh@heaven.dk

Sydjyllands storkreds

Søren Lydeking Pedersen

Tlf. 30 32 36 48
07slydeking@kd.dk

Sydjyllands storkreds

Ester Esmarch

Tlf. 20 77 90 93
07eesmarch@kd.dk

Sydjyllands storkreds

Mirjam Fibiger Olesen

Tlf. 61 68 07 63
prinsessemajrim@hotmail.com

Sydjyllands storkreds

 Henrik Engelbrekt Refshauge

Tlf. 27 21 33 34
Henrikerefshauge@gmail.com

Sydjyllands storkreds

Frits Simmelsgaard Kristensen

Tlf. 29 59 38 03
f.s.kristensen@vorbasse.dk

Hej. Skriv din email. Så modtager du indsigt og inspiration fra vores verden direkte til din indbakke.

Du er nu tilmeldt vores nyhedsbrev!